Zwrot produktów

Ważne: W przypadku braku możliwości wydrukowania formularza zwrotu konieczne jest dołączenie kartki z odręcznie napisanym numerem zwrotu.


ZWROT

 • Czas na zwrot

  Zgodnie z ustawą o sprzedaży internetowej osoby prywatne oraz przedsiębiorca na prawach konsumenta mają prawo zwrotu towaru w przeciągu 14 dni liczonych od daty otrzymania zamówienia. Prawo do zwrotu ma jedynie przedsiębiorca, który zawarł umowę nie mającą charakteru zawodowego.

 • Koszt

  Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Art. 12 ustawy o prawie konsumenta z 30 maja 2014 r w przypadku odstąpienia od umowy kupujący pokrywa koszt opakowania, zabezpieczenia oraz nadania przedmiotu do sprzedawcy. Paczkomaty 24/7 nie obejmują darmowego zwrotu. W tym przypadku, także kupujący pokrywa wszelkie koszta związane ze zwrotem.

 • Warunki zwrotu

  Zgodnie z art. 34 ust. 4 Ustawy o prawach konsumenta, konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczni do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 • Zwrotowi nie podlega

  Zwrot nie przysługuje innym podmiotom gospodarczym, które na zakup towarów otrzymały fakturę VAT. Powyższa wyłączenie nie obejmuje przedsiębiorców na prawach konsumenta. A także rozkompletowane części zestawu (kupując zestaw lub komplet produktów należy dokonać zwrotu całego kompletu) oraz bielizna (skarpetki, piżamy, body, komplety bielizny, szlafroki, koszulki nocne, kombinezony nocne).

 • Metody odesłania paczki zwrotnej:

  1. Poczta Polska - Paczka pocztowa
  Towar należy odesłać na Poczcie Polskiej najtańszą formą wysyłki rejestrowanej: paczka pocztowa. Jest to najtańsza i ewidencjonowana forma wysyłki. Dbamy o to, aby Klient nie poniósł zbyt wysokich kosztów zwrotu towaru, a także aby przesyłka była ewidencjonowana w systemie Poczty Polskiej. W przypadku, gdy przesyłka zaginie istnieje możliwość jej reklamacji.

  2. Paczkomat
  Przesyłki zwrotne, które chcą Państwo wysłać do paczkomatu należy adresować wyłącznie na paczkomat o numerze: SLU06A (Leclerc, Szczecińska 36k, 76-200 Słupsk), prosimy również o dodanie na etykiecie: e-mailu kontaktowego: sklep@pakuten.pl oraz nr tel 59 727 80 37 Patrycja Kuten. Paczki zwrotne muszą być nadawane jedynie przez stronę InPost lub w maszynie paczkomatu. Paczki nadane przez inne pośrednie firmy mogą do nas nie dotrzeć i wrócą jako nieodebrane. Czas realizacji zwrotu wydłużony jest o 3 dni z powodu transportu między paczkomatem a magazynem.

  3. Własna dostawa kurierem
  Klient może odesłać paczkę wybranym kurierem na własny koszt. Paczki wysłane za pobraniem nie są odbierane.

 • Jak przygotować zwrot

  Zwracany towar należy wysłać w odpowiednio przygotowanym zabezpieczeniu, co uchroni przed wszelkimi uszkodzeniami, pęknięciami i stłuczeniami. Nieprawidłowo zabezpieczony towar prowadzi w konsekwencji do obniżenia jego wartości.

  Zwracamy się z prośbą o zapakowanie produktów w oryginalne opakowania w jakich je Państwo otrzymali, jeśli to możliwe wraz z całym kompletem metek.

  Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć dokument potwierdzający fakt zawarcia umowy (np. paragon) oraz formularz zwrotu. W przypadku braku możliwości wydrukowania formularzu zwrotu konieczne jest dołączenie kartki z odręcznie napisanym numerem zwrotu.

  Zawarty w przesyłce formularz oraz paragon usprawni nam procedurę zwrotu, dzięki czemu prędzej otrzymają Państwo zwrot za odstąpienie od umowy.

 • Zwrot pieniędzy

  Czas na zwrot należności od momentu otrzymania przez nas przesyłki to 14 dni. Przy wyborze płatności Przelewy24 zwrot pieniędzy następuje tą samą formą. W zależności od typu płatności może trwać do 4 dni, a w przypadku wyboru płatności kartą płatniczą do 30 dni. Uzależnione jest to od operatora karty płatniczej.

  W przypadku wyboru płatności za pobraniem lub przelewem tradycyjnym należy podać w procesie zwrotu numer konta bankowego, na który mają zostać zwrócone pieniądze.

  W przypadku braku podania na formularzu numeru zwrotu, zwrot środków może ulec znacznemu wydłużeniu, ponieważ wszystkie zwroty rejestrowane są w systemie. Brak numeru utrudnia ich szybką realizację.